Доставка вантажів за допомогою автотранспорту – відповідальна робота. Щоб добре її виконати, потрібно грамотна організація. Компанії, що займаються вантажоперевезеннями, дотримуються ряд правил, згідно з якими він повинен доставлятися в пункт призначення відповідно до термінів, встановлених договором.
Щоб авто вантажоперевезення проходили успішно, речі довірені компанії, були доставлені в цілості й схоронності, необхідно дотримати ряд правил:
- грамотно розробити маршрут рейсу;
- передбачити всі складні місця на шляху проходження;
- проаналізувати термін доставки і тривалість рейсу. На підставі аналізу зробити висновки, чи можливо доставка у встановлений термін;
- взяти до уваги тип вантажу, що доставляється;
- знати, який вантаж перевозиться, умови його зберігання і транспортування;
- підготувати транспортну документацію.
Стаж і досвід водія, безпосередньо, пов’язані з успішністю авто вантажоперевезень. Саме він є відповідальною особою за збереження вантажу і його доставку у встановлений договором термін.
У процесі транспортування, водій зобов’язаний брати до уваги правила дорожнього руху та інші особливості перевезення вантажів.
Поради щодо правильного здійснення вантажоперевезень автотранспортом
Грамотна організація вантажоперевезень має багато нюансів, одним з яких є збірні вантажі. Дані заходи необхідні для того, щоб транспорт не простоював або не їхав порожняком.
Щоб сформувати збірний вантаж, необхідно зібрати достатню кількість товару. Його потрібно дуже акуратно складати в автомобіль, так як в одній партії може бути різнохарактерний вантаж, від швидкопсувних продуктів до крихких товарів.
При формуванні партії, вантаж намагаються об’єднати максимально грамотно:
- за термінами зберігання;
- вагою і розмірами;
- класу небезпеки;
- умовам транспортування;
- температурному режиму зберігання;
- фізичним якостям (крихкий чи ні);
- особливостям проведення вантажно-розвантажувальних робіт.
У партію збірного вантажу, ні в якому разі, не можна об’єднувати продукти харчування і речовини, шкідливі для здоров’я. Бажано, щоб він складався з однорідного товару, тобто харчові продукти або нехарчові.
Доставка збірних вантажів-це взаємовигідна економія. Вигоду отримує, як замовник, так і виконавець. Водій виконує один рейс, але компанія несе збитків через брак вантажу і необхідність гнати транспорт напівпорожнім. Замовник не буде оплачувати прогін автомобіля повністю, він буде поділений між власниками збірного вантажу.