Система крапельного поливу є найбільш оптимальною, якщо передбачається зрошення ділянки дачі, городу чи внутрішнього простору у теплиці. Такі пристрої мають цілу низку переваг, зокрема економно та цілеспрямовано витрачають воду. Для обладнання системи пропонується замовити обладнання на https://poliv.ua/tovary/obladnannia-dlia-krapelnoho-polyvu/ .
Види обладнання
Краплинний полив може здійснюватися на поверхні ґрунту, і всередині, коли волога потрапляє безпосередньо до коріння рослин. Для зовнішнього варіанту знадобляться спеціальні пристрої для подачі рідини. Вибираючи крапельниці для поливу, необхідно врахувати наявність тиску в системі труб, що передають воду. Існує два варіанти таких магістралей і відповідно типів крапельниць:
- Якщо в шлангах і трубах є тиск, використовуються компенсовані пристрої. Вони можуть регулювати витрати води на всьому протязі магістралі, даючи однакову кількість вологи рослинам.
- Відсутність тиску потребує монтажу некомпенсованих крапельниць. Для них потрібно забезпечити рівну поверхню для встановлення. Використовуються деталі для коротких відрізків, тому що не можуть забезпечити необхідну витрату протягом довгої ділянки.
Ці два види є нерегульованими пристроями, де не можна довільно змінювати подачу води.
Регульовані варіанти крапельниць мають поворотний пристрій у верхній частині, де простим рухом рук можна задавати малий, середній та великий полив. Відповідно такі головки можуть розбризкувати воду на певну відстань.
Встановлення
При монтажі системи потрібно виконати такі роботи:
- Визначити площу ділянки та її потреби у поливі. Вивчається рельєф, адже в деяких ситуаціях знадобиться підкачування води на високі ділянки або розбризкування рідини.
- Виходячи з параметрів, підбирається тип зрошення з тиском усередині системи або без нього.
- Якщо створюється магістраль без тиску, прокладку ведуть від найвищої ділянки, де розміщують резервуар з водою.
- Для магістралей із тиском на її початку встановлюється електричний насос, що забезпечує подачу потрібного об’єму води з певним напором.
- Монтується система шлангів, встановлюються крапельниці із відповідним кроком. Це варто робити через рівні проміжки, щоб забезпечити рівномірність поливу та розрахувати потужність пристроїв, що подають воду.
Після з’єднання системи в єдине ціле, здійснюється пробний запуск, перевіряється подача води та відсутність протікання на ділянках, що не потребують зрошення.